Консульство України в Єкатеринбурзі

Київ 23:32

Російська Федерація

Зміни в міграційному законодавстві у зв'язку з ЧС по футболу

Шановні громадяни України, звертаємо Вашу увагу на посилення міграційного контролю на території суб’єктів Російської Федерації в межах яких розміщені об’єкти інфраструктури, призначені для проведення чемпіонату світу з футболу FIFA 2018 року, а саме, на територіях міст: Волгограда, Єкатеринбурга, Казані, Калінінграда, Москви, Нижнього Новгорода, Ростова-на-Дону, Самари, Санкт-Петербурга, Саранська, Сочі в період з 25 травня по 25 липня 2018 року.

Посилення міграційного контролю передбачене Указом Президента Російської Федерації від 9 травня 2017 року № 202 «Про особливості застосування посилених заходів безпеки в період проведення в Російській Федерації чемпіонату світу з футболу FIFA 2018 року і Кубка конфедерацій FIFA 2017 року» та Указом Президента Російської Федерації від 12 травня 2018 року № 214 «Про внесення змін до Указу Президента Російської Федерації від 9 травня 2017 року № 202 «Про особливості застосування посилених заходів безпеки в період проведення в Російській Федерації чемпіонату світу з футболу FIFA 2018 року і Кубка конфедерацій FIFA 2017 року».

Щодо запровадження фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства під час прикордонного контролю в пунктах пропуску через державний кордон.

На виконання Указу Президента України від 30.08.2017 р. №256 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 10.07.2017 р. «Про посилення контролю за в’їздом в Україну, виїздом з України іноземців та осіб без громадянства, додержанням ними правил перебування на території України» з 01.01.2018 р. Державною прикордонною службою України запроваджується фіксація біометричних даних іноземців та осіб без громадянства під час прикордонного контролю в пунктах пропуску через державний кордон, яка включає, в тому числі, сканування відбитків пальців.

Вказані заходи здійснюються згідно з чинним законодавством України, зокрема:

- Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» (ч. 2 ст. 9), що визначає обов’язок іноземців та осіб без громадянства подавати свої біометричні дані для їх фіксації;

- Законом України «Про Державну прикордонну службу України» (п.6 ст. 19), що покладає на Держприкордонслужбу завдання щодо фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства в пунктах пропуску через державний кордон та в контрольних пунктах в’їзду-виїзду.

Практично фіксація біометричних даних іноземців та осіб без громадянства буде здійснюватись під час їхнього в’їзду в Україну та проходження прикордонного контролю в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон, контрольних пунктах в’їзду-виїзду (далі – пункти пропуску) уповноваженими службовими особами підрозділів охорони державного кордону, які виконують обов’язки у прикордонному наряді «Перевірка документів» та проводять стандартну перевірку документів (відповідно до Інструкції з організації і здійснення перевірки документів громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які перетинають державний кордон, затвердженої наказом Адміністрації Держприкордонслужби від 05.06.2012 № 407, зареєстрованим 27.06.2012 в Міністерстві юстиції України за № 1083/21395).

Місцями фіксації біометричних даних визначено: пункти пропуску через державний кордон (на лінії паспортного контролю; у транспортних засобах закордонного прямування; у місцях стоянки транспортних засобів закордонного прямування; в службових приміщеннях Державної прикордонної служби України); поза пунктами пропуску (у місцях для проведення контролю осіб; у спеціально визначених зонах контролю на території морських (річкових) портів, риболовецьких підприємств, причалах (пристанях), в службових приміщеннях Держприкордонслужби України.

Обов’язкова фіксація біометричних даних у пунктах пропуску через державний кордон здійснюється в іноземців, у т.ч. для громадян Російської Федерації, а також осіб без громадянства.

Від фіксації біометричних даних звільняються іноземці та особи без громадянства, визначені пунктами 4, 5 статті 16 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», а саме:

- глави держав і урядів зарубіжних країн, члени парламентських та урядових делегацій, технічний персонал, який обслуговує такі делегації (осіб) і членів їхніх сімей, які прибули в Україну на запрошення Президента України, Верховної Ради України чи Кабінету Міністрів України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим чи Ради міністрів Автономної Республіки Крим, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади України; особи та члени сімей осіб, які прибули в Україну за посвідченнями ООН та організацій системи ООН;

- іноземці або особи без громадянства, які не досягли 18-річного віку;

- іноземні туристи, які здійснюють круїз;

- члени екіпажів іноземних військових кораблів (літаків), які в установленому порядку прибули в Україну;

- особи, які входять до складу екіпажів іноземних невійськових суден;

- особи, які входять до складу екіпажу цивільних повітряних суден міжнародних авіаліній, бригад поїздів міжнародного сполучення, у разі перебування в аеропортах чи на вокзалах (станціях), зазначених у розкладі руху;

- глави іноземних дипломатичних представництв і консульських установ, члени дипломатичного персоналу, консульські посадові особи, адміністративно-технічний та обслуговуючий персонал дипломатичних представництв і консульських установ, працівники апарату військових аташе і торговельних представництв та їхні дружини (чоловіки), діти, батьки, які перебувають на утриманні зазначених осіб;

- працівники органів закордонних справ іноземних держав, які прибули в Україну в службових справах і мають дипломатичний чи службовий паспорт, та члени їхніх сімей;

- посадові особи міжнародних організацій, які прибули в Україну в службових справах, працівники представництв таких організацій в Україні, а також працівники представництв держав при міжнародних організаціях, які мають штаб-квартиру в Україні і відповідно до статутних документів зазначених організацій чи відповідних міжнародних договорів, користуються дипломатичними привілеями та імунітетом, а також члени їхніх сімей.

У разі відмови іноземцем (особою без громадянства) від сканування відбитків пальців з такими особами проводиться контроль другої лінії, за результатами якого приймається рішення щодо пропуску (не пропуску) через державний кордон.

В’їзд в Україну іноземців та осіб без громадянства можливий в пунктах пропуску через державний кордон у разі дотримання ними усіх передбачених законодавством України умов перетинання державного кордону України.

Щодо документів громадян, які плануть поїздку в Україну

1. Документи, які необхідні громадянам РФ для в’їзду в Україну 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.01.2015 р. №23 громадяни РФ мають пред’явити при в’їзді в Україну паспорт громадянина РФ, що посвідчує його особу за межами Російської Федерації.

Постановою КМУ №884 від 04.12.2013 р. встановлено, що іноземці та особи без громадянства для в’їзду в Україну та перебування на території України повинні мати кошти в 20-кратному розмірі прожиткового мінімуму на одну особу з розрахунку на місяць, встановленого в Україні на день їх в’їзду в Україну.

Порядок в'їзду іноземців в Україну регулюється також Законами України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” від 22.09.2011 р. №3773-VI та “Про прикордонний контроль” від 05.11.2009 р., рішення про пропуск іноземця на територію України чи відмову у в’їзді приймається посадовою особою Державної прикордонної служби України.

У цьому зв’язку, з метою отримання повної інформації щодо документів, які необхідні для громадян РФ для в’їзду в Україну, радимо звертатись за консультацією до органів ДПС України. 

Гаряча лінія Держприкордонслужби України: т.0038-044-527-63-63;

ел.пошта: dovira@pvu.gov.ua; сайт: http://dpsu.gov.ua/ru/contacts/

2. Документи для в’їзду в Україну (на вимогу)

Для в’їзду в Україну додатково можуть знадобитися наступні документи:

 • гарантія повернення в Росію (наприклад, квиток у зворотний бік)
 • оплачена туристична путівка (ваучер)
 • нотаріальне запрошення (*)
 • підтвердження платоспроможності (див. Постанову КМУ №884 от 04.12.2013 г.).

*- гарантійний лист-запрошення оформлюється фізичною особою в Україні. У документі зазначаються відомості про особу, що запрошує, дані іноземця, мета відвідування України і фінансові зобов’язання приймаючої сторони. Гарантійний лист-запрошення обов’язково повинен бути завірений українським нотаріусом.

До уваги! На виконання Указу Президента України №256/2017 від 30 серпня 2017 року про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) від 10.07.2017 «Про посилення контролю за в’їздом в Україну, виїздом з України іноземців та осіб без громадянства, додержанням ними правил перебування на території України» з 01.01.2018 року Державною прикордонною службою України запроваджується фіксація біометричних даних іноземців та осіб без громадянства під час прикордонного контролю в пунктах пропуску через державний кордон, яка включає, в тому числі, сканування відбитків пальців.

Рекомендації щодо правил поведінки

Під час перебування в РФ необхідно дотримуватися загальноприйнятих правил поведінки. Крім того, при виході в місто необхідно обов'язково мати при собі документ, що посвідчує особу, та міграційну картку. Документи рекомендується зберігати окремо від гаманця. Водії також повинні мати при собі відповідне посвідчення і техпаспорт на автомобіль.

У разі втрати (крадіжки) особистих документів слід негайно сповістити поліцію (отримати відповідну довідку), Посольство України в Російській Федерації (тел. 629-28-04, 629-34-22, факс - 629-46-72, у разі загрози життю чи загибелі громадян України- +7 919 768 77 96 ) або Генеральні консульства відповідного консульського округу.

Генеральне консульство України в Санкт-Петербурзі - тел. (8 107 812) 331 51 69, факс (8 107 812) 331 51 49.  У разі загрози життю чи загибелі громадян України необхідно терміново зателефонувати за номером (8 107) 921 304 05 72. Завжди майте при собі зазначені номери телефонів.

Користуючись громадським транспортом (автобус, трамвай тощо), обов'язково сплачуйте за проїзд та зберігайте квиток протягом поїздки. Пам'ятайте, що проїзд у громадському транспорті в пізній час не завжди є безпечним.

Відвідуючи універмаги, магазини, торгові заклади, перед тим, як зробити покупку, слід вивчити порядок добору і оплати товарів. Пам'ятайте, що більшість торгових закладів обладнано засобами відеоспостереження та утримують власні охоронні служби. Відібрані для покупки речі не кладіть до своїх сумок до моменту їх оплати на касі. У торгових залах, де це передбачено, користуйтесь товарними корзинами чи візками. Отримані після оплати товарні чеки обов'язково перевіряйте та зберігайте до повернення додому.

Безпекова ситуація в Російській Федерації

Згідно з рейтингом конкурентоспроможності в секторі туризму та мандрівок Travel and Tourism Competitiveness Index-2015, підготовленим Всесвітнім економічним форумом, Росія посідає 126-е місце за рівнем безпеки туристів.

Безпекова ситуація в Російській Федерації на теперішній час відносно спокійна, за винятком регіону Північного Кавказу. Головною загрозою залишається тероризм, який залишається чинником пролонгованої дії, що впливатиме на розвиток ситуації в країні у найближчі роки.

Основні терористичні загрози в Росії зумовлені діяльністю терористичних бандформувань у Кавказькому регіоні. Сучасна суспільно-політична обстановка в Північнокавказькому федеральному окрузі характеризується низкою виражених негативних соціальних тенденцій, проявами етнополітичного та релігійного екстремізму, а також високим конфліктогенним потенціалом.

Ускладнення криміногенної ситуації, що останнім часом відбувається в Росії, і зростання небезпеки терористичних актів вимагає підвищення особистої пильності, прийняття необхідних заходів для забезпечення власної безпеки та попередження загроз Вашому життю та здоров'ю.

Також, іншими джерелами загроз безпеці, відповідно до Концепції суспільної безпеки в РФ, є:

- екстремістська діяльність націоналістичних, релігійних, етнічних та інших організацій;

- збільшення кількості злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних речовин;

- високий рівень корупції та її розповсюдженість;

- незаконна міграція в Російську Федерацію іноземних громадян та осіб без громадянства.

З метою запобігання потраплянню в надзвичайні ситуації на території РФ радимо дотримуватися таких рекомендацій:

По можливості уникайте появи у вечірні часи наодинці у віддалених або слабоосвітлених районах і кварталах міста, лісопарковій зоні, сумнівних розважальних закладах. Намагайтеся відслідковувати, що відбувається навколо, звертаючи увагу на осіб, що Вас оточують, та особливості їх поведінки та дій.

Під час перебування у громадських місцях або транспорті звертайте увагу на пакунки або сумки, власник яких відсутній, негайно повідомляйте представників влади (правоохоронних органів) РФ про підозрілі предмети. Не рекомендується наближуватись до місць масового скупчення людей, особливо в закритих приміщеннях. При загрозі виникнення масових заворушень, бійок тощо негайно залишайте місця, де можливі такі прояви.

Уникайте спроб встановлення контактів з Вами незнайомими особами, які ініціативно та безпідставно пропонують різні послуги. В іншому випадку Ви ризикуєте стати жертвою обману, пограбування чи насильства. Не повідомляйте незнайомим будь-яких даних про себе.

У разі виникнення непорозумінь чи конфліктних ситуацій з представниками правоохоронних органів, спроб затримати Вас - не чиніть опору, пред'явіть документи та з'ясуйте причину затримання. Ви повинні вести себе впевнено, коректно. У разі затримання маєте право наполягати про інформування Генерального консульства України в Санкт-Петербурзі.

Якщо Ви перебуваєте за кермом транспортного засобу, не впускайте в салон автомобіля незнайомих осіб, уникайте будь-яких пропозицій підвезти незнайомців за плату. Щоб уникнути спроб злому не залишайте в автомобілях речей та сумок. Залишаючи автомобіль на стоянці, переконайтесь, що всі двері зачинені. Після повернення уважно огляньте автомобіль, у разі виявлення ушкоджень чи сторонніх предметів - викликайте поліцію. Пам'ятайте, що автомобіль, припаркований з порушеннями правил, може бути примусово вивезений евакуатором.


Загальні рекомендації щодо дій при загрозі здійснення терористичного акту:

Звертайте увагу на підозрілих осіб, предмети, на будь-які підозрілі дріб'язки. Повідомляйте щодо всього, що Вам здалося підозрілим, співробітникіам правоохоронних органів.

Ніколи не приймайте від незнайомців пакети і сумки, не залишайте свій багаж без нагляду.

У сім’ї повинен бути план дій у надзвичайних ситуаціях, у всіх членів родини повинні бути номери телефонів, адреси електронної пошти.

Необхідно призначити місце, де Ви зможете зустрітися з членами вашої родини в екстреній ситуації.

У випадку евакуації візьміть із собою набір предметів першої необхідності та документи.

Якщо відбувся вибух, пожежа в будівлі - ніколи не користуйтеся ліфтом.

В будь-якій надзвичайній ситуації намагайтеся не піддаватися паніці, що б не відбулося.


З детальними рекомендаціями Національного антитерористичного комітету Російської Федерації щодо правил особистої безпеки Ви можете ознайомитись тут.

Умови працевлаштування

Порядок здійснення громадянами України трудової діяльності на території Російської Федерації регламентується Федеральними законами “Про міграційний облік іноземних громадян та осіб без громадянства у Російській Федерації” № 109-ФЗ від 07.07.2006 та “Про правовий статус іноземних громадян у Російській Федерації” № 115-ФЗ від 21.06.2002 р. і прийнятими в їх розвиток відповідними постановами Уряду Російської Федерації, які спрощують процедуру видачі дозволів на працевлаштування іноземним громадянам, які прибули до Російської Федерації в порядку, що не вимагає отримання візи.

Наразі згідно з федеральним законодавством роботодавцям і замовникам робіт (послуг) надано право залучати і використовувати для здійснення трудової діяльності іноземних працівників, які постійно (посвідка на проживання) чи тимчасово (дозвіл на тимчасове проживання) проживають в Росії, без наявності дозволу на залучення і використання іноземних працівників. Одночасно зазначеним категоріям іноземних громадян надається право здійснювати трудову діяльність без дозволу на роботу.

Також роботодавцям і замовникам робіт (послуг) надано право залучати і використовувати іноземних працівників без дозволу на залучення і використання іноземних працівників, які прибули до Росії в порядку, що не вимагає отримання візи.

У разі планування виїзду в РФ з метою працевлаштування рекомендуємо ознайомитись з відповідними матеріалами на сайті Міністерства соціальної політики України.

Прядок видачі дозволів на роботу (патентів).

Іноземний  громадянин, який прибув до Російської Федерації в порядку, що не вимагає отримання візи (який тимчасово перебуває в Росії), подає заяву про видачу йому дозволу на роботу особисто або через організацію, що здійснює в установленому порядку працевлаштування іноземних громадян, або через особу, яка виступає відповідно до цивільного законодавства Російської Федерації в якості представника цього іноземного громадянина,  до територіального органу з питань міграції.

УВАГА! Відповідно до внесених до міграційного законодавства змін дозволи на роботу та патенти видаються за відповідними заявами тільки тим іноземцям, які при в’їзді на територію РФ зазначили у міграційній картці мету візиту «робота».

До заяви про оформлення дозволу на роботу додаються:

а) документ, що засвідчує особу іноземного громадянина і визнаний Російською Федерацією в цій якості;

б) кольорова фотокартка на матовому фотопапері розміром 30 х 40 мм;

в) міграційна карта;

г) документ про сплату державного мита за видачу іноземному громадянину дозволу на роботу;

д) трудовий договір або цивільно-правову угоду.

Якщо інше не передбачено міжнародним договором РФ, при видачі дозволу на роботу іноземному громадянину, який прибув в Росію в порядку, що не вимагає отримання візи, він підлягає фотографуванню і обов’язковій дактилоскопічній реєстрації з подальшим внесенням отриманих відомостей до банку даних.

Територіальний орган з питань міграції зобов’язаний не пізніше 10 днів з дня прийому заяви з усіма необхідними та належним чином оформленими документами видати іноземному громадянину дозвіл на роботу або повідомлення про відмову у видачі такого дозволу.

Відмова у видачі дозволу на працевлаштування може бути оскаржена іноземним громадянином до територіального органу з питань міграції РФ або до суду протягом 3 робочих днів з дня отримання ним повідомлення про відмову.

Строк оформлення дозволу на роботу іноземним громадянам, які прибули до РФ в порядку, що не вимагає отримання візи – 10 робочих днів.

Дозвіл на роботу видається іноземному громадянину територіальним органом з питань міграції РФ на термін тимчасового перебування або на термін дії укладеного іноземним громадянином трудового договору або цивільно-правової угоди, але не більше чим на 1 рік з моменту в’їзду в РФ.

Для здійснення трудової діяльності в сфері житлово-комунального господарства, роздрібної торгівлі і побутового обслуговування іноземний громадянин має володіти російською мовою на рівні не нижче базового рівня володіння російською мовою, що має бути підтверджено відповідним документом.

З липня 2010 року набув чинності Федеральний закон від 19 травня 2010 року № 86-ФЗ «Про внесення змін у Федеральний закон «Про правовий статус іноземних громадян у Російській Федерації» і окремі законодавчі акти Російської Федерації». Федеральний закон спрямований на зменшення кількості і спрощення одержання дозвільних документів стосовно висококваліфікованих іноземних фахівців. Видача їм дозволів на роботу буде здійснюватися поза встановленими квотами.

Зазначеним фахівцям збільшується до трьох років термін, на який може бути виданий дозвіл на роботу.

Відповідно до Федерального закону № 357-фз від 24.11.2014 „Про внесення змін до Федерального закону „Про правове положення іноземних  громадян в Російській Федерації” і  окремі законодавчі акти РФ” з 01.01.2015 іноземний  громадянин, який прибув до Російської Федерації в порядку, що не вимагає отримання візи, має право на підставі патенту здійснювати трудову діяльність як у фізичних, так і у юридичних осіб.

Для отримання патенту іноземець протягом 30 днів з моменту в’їзду на територію РФ має подати до міграційних органів:

- заяву про видачу патенту;

- документ, що посвідчує особу іноземця;

- міграційну картку із зазначенням мети візиту в Росію «робота»;

- чинний на території РФ на термін здійснення трудової діяльності договір (поліс) добровільного медичного страхування або договір про надання платних медичних послуг (укладаються з відповідними російськими страховими/медичними організаціями);

- видані російськими медичними організаціями медичні довідки, що підтверджують відсутність інфекційних захворювань, ВІЧ тощо;

- сертифікат про володіння російською мовою, знання історії і основ законодавства Росії;

- документ про постановку іноземця на міграційний облік за місцем перебування.

На підставі виданих міграційними органами патентів іноземці самостійно здійснюють пошук роботодавців – як юридичних, так і фізичних осіб.

Іноземці, які на підставі патенту здійснюють трудову діяльність у юридичних осіб, зобов’язані протягом двох місяців надати до територіального органу з питань міграції РФ копії укладеного трудової або цивільно-правової угоди. 

Патенти (для роботи як у фізичних, так і юридичних осіб) видаються на термін від 1 до 12 місяців (кожного разу продовжуються на 1 місяць при сплаті податку на доходи фізичних осіб у вигляді фіксованого авансового платежу).

У разі необхідності продовження патенту на строк більше 12 місяців, іноземець може не пізніше ніж за десять робочих днів до закінчення строку дії патенту звернутися до міграційних органів з метою переоформлення патенту.

Патенти дають право іноземцям здійснювати трудову діяльність тільки в межах того суб’єкта РФ, де вони були видані. Для роботи на території іншого суб’єкта РФ іноземні громадяни мають оформити у встановленому порядку новий патент у відповідному міграційному органі. Для здійснення трудової діяльності на території кількох суб’єктів РФ іноземному громадянину необхідно отримати патенти в кожному з цих суб’єктів РФ.

Дозвіл на працевлаштування видається іноземному громадянину за умови:

а) досягнення іноземним громадянином 18-літнього віку;

б) залучення іноземних громадян до трудової діяльності роботодавцем за трудовим або цивільно-правовим договором;

в) відсутності у заяві про видачу дозволу на роботу і наданих документах недостовірних або перекручених відомостей, а також обставин, передбачених пунктом 9 статті 18 Федерального закону “Про правовий статус іноземних громадян у Російській Федерації”.

Дозвіл на роботу видається іноземному громадянину особисто за умови пред’явлення ним документу, що засвідчує його особу та визнаний Російською Федерацією в цій якості.

Дозвіл на роботу оформлюється на бланку у вигляді пластикової карти.

Повторна видача дозволу на роботу

У разі втрати дозволу на роботу іноземний  працівник зобов’язаний у 10-денний термін звернутися до органу з питань міграції із заявою про видачу дозволу на роботу замість втраченого із зазначенням обставин його втрати.

У цьому випадку до заяви додаються кольорова фотокартка на матовому фотопапері розміром 30 х 40 мм і документ про сплату державного мита за видачу дозволу на роботу. Подання інших документів не вимагається.

Дозвіл на роботу замість втраченого видається іноземному громадянину протягом 10 днів з моменту отримання відповідної заяви.

Працевлаштування

Після отримання дозволу на роботу іноземний громадянин може самостійно здійснити пошук організації (роботодавця) для працевлаштування. З організацією (роботодавцем), що приймає іноземного громадянина, він зобов’язаний укласти трудовий або цивільно-правовий договір. У разі, якщо протягом 90 днів з дня в’їзду на територію Російської Федерації він не зміг знайти роботу, він зобов’язаний виїхати за її межі.

Іноземний громадянин, який прибув до Російської Федерації в порядку, що не вимагає отримання візи, та отримав дозвіл на роботу, зобов’язаний:

- здійснювати трудову діяльність тільки в тому суб’єкті (тих суб’єктах) Російської Федерації, який зазначений у дозволі на роботу;

- надати протягом 30 діб з дня отримання дозволу на роботу до органу з питань міграції документи, що підтверджують відсутність у нього

захворювання наркоманією і інфекційних захворювань, які становлять небезпеку для оточуючих, передбачених переліком, затвердженим Урядом Російської Федерації, а також сертифікат про відсутність у нього захворювання,  що викликається  вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ-інфекції), якщо дозвіл на роботу такому іноземному громадянину видано на термін більше 90 діб.

Анулювання дозволу на роботу

Дозвіл на роботу може бути анульований органом з питань міграції у випадках, передбачених пунктом 9 статті 18 Федерального закону “Про правовий статус іноземних громадян у Російській Федерації”, а також на підставі клопотання роботодавця або замовника робіт (послуг) у випадку, якщо іноземний працівник порушив умови трудового договору або цивільно-правового договору на виконання робіт (надання послуг).

Орган з питань міграції у 3-денний термін повідомляє іноземного громадянина про прийняте рішення, а також попереджує його про необхідність виїзду з Російської Федерації. Дозвіл на працевлаштування вилучається.

Відповідальність за порушення іноземним громадянином трудової діяльності

Здійснення іноземним громадянином трудової діяльності у Російській Федерації без дозволу на роботу, якщо такий дозвіл вимагається відповідно до федерального закону, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу у розмірі від 2 до 5 тисяч російських рублів з адміністративним видворенням за межі Російської Федерації або без такого.

З 01.01.2015 вводиться обов’язковий іспит з російської мови, історії Росії та основ законодавства РФ для іноземних громадян, бажаючих оформити дозвіл на роботу, патент, дозвіл на тимчасове проживання або дозвіл на проживання (рос. – вид на жительство).

З питань працевлаштування в місті Москві звертатись за  адресою:

До багатофункціонального міграційного центру м.Москва пров. Волгоградський 28 

Московська область

 

 ДО УВАГИ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ! Зміни у міграційному законодавстві РФ

21 липня 2014 року Президентом РФ був підписаний Федеральний закон № 230-ФЗ «Про внесення змін у Федеральний закон «Про правове положення іноземних громадян в Російській Федерації». 22 липня ц.р. він був опублікований на офіційному веб-порталі правової інформації pravo.gov.ru та набрав чинності.

Відповідно до закону, іноземці, які прибули в РФ у порядку, що не потребує отримання візи (у т.ч. громадяни України), можуть оформити дозвіл на роботу або патент виключно, якщо вони вказали в міграційній карті як мету їх візиту в Росію – «робота».

Звертаємо увагу, що територіальні органи з питань міграції РФ приймають клопотання про видачу дозволів на роботу та патентів від іноземних громадян, які в’їхали на територію Росії, починаючи з 22 липня 2014 року, виключно при пред’явленні міграційної карти, в якій метою візиту зазначено «робота».

 Щодо внесення змін до міграційного законодавства РФ

Повідомляємо, що в Російській Федерації набрали чинності Федеральний закон “Про внесення змін до окремих законодавчих актів Російської Федерації” № 224-ФЗ від 23.07.2013 та Федеральний закон “Про внесення змін до окремих законодавчих актів Російської Федерації з метою вдосконалення міграційного законодавства і відповідальності за його порушення” № 207-фз від 23.07.2013.

Федеральним законом “Про внесення змін до окремих законодавчих актів Російської Федерації” № 224-ФЗ від 23.07.2013 вносяться зміни у федеральні закони “Про порядок виїзду з Російської Федерації та в'їзду в Російську Федерацію”, “Про наркотичні засоби і психотропні речовини” та “Про правове становище іноземних громадян у Російській Федерації”.

Зокрема, внесеними змінами встановлюється можливість обмеження права іноземного громадянина на в'їзд в Російську Федерацію, якщо він два і більше рази протягом трьох років притягувався до адміністративної відповідальності на території Російської Федерації, а також якщо іноземний громадянин передається іноземною державою у відповідності з міжнародним договором Російської Федерації про реадмісію, але не має законних підстав для перебування (проживання) в Російській Федерації.

Також забороняється в'їзд в Російську Федерацію іноземному громадянину, якщо стосовно нього винесено рішення про депортацію, реадмісію або адміністративне видворення за межі Російської Федерації, або в період свого попереднього перебування в Російській Федерації він був переданий іноземною державою Російській Федерації відповідно до міжнародного договору Російської Федерації про реадмісію, або має незняту або непогашену судимість за вчинення умисного злочину, або два і більше рази протягом одного року притягувався до адміністративної відповідальності.

У разі повторного винесення щодо іноземного громадянина рішення про депортацію, реадмісію або адміністративне видворення за межі Російської Федерації термін обмеження його права на в'їзд у Російську Федерацію складатиме десять років.

Передбачено встановлення заборони на в'їзд в Російську Федерацію у разі, якщо іноземний громадянин чи особа без громадянства ухилилися від сплати податку або адміністративного штрафу або не відшкодували витрати, пов'язані з адміністративним видворенням за межі Російської Федерації або депортацією, до здійснення відповідних виплат у повному обсязі.

Дозвіл на роботу іноземному громадянинові не видається, а раніше виданий дозвіл анулюється, якщо іноземний громадянин протягом п'яти років, що передували дню подання заяви про видачу дозволу на роботу, піддавався адміністративному видворенню за межі Російської Федерації, депортації чи передавався Російською Федерацією іноземній державі відповідно до міжнародного договору Російської Федерації про реадмісію або протягом десяти років, що передували дню подання заяви про видачу дозволу на роботу, неодноразово (два і більше рази) піддавався адміністративному видворенню за межі Російської Федерації, депортації чи передавався Російською Федерацією іноземній державі відповідно до міжнародного договору Російської Федерації про реадмісію.

Порушення правил в'їзду в РФ та режиму перебування (проживання), що виражається у відсутності документів, які підтверджують право іноземця на перебування (проживання) в Росії, або невідповідності заявленої мети в’їзду фактично здійснюваній під час перебування (проживання) на території РФ діяльності тягне за собою накладення адміністративного штрафу з можливістю адміністративного видворення за межі РФ.

При повторному протягом року порушенні такого роду іноземці після сплати відповідного штрафу підлягають видворенню за межі РФ.

В містах федерального значення Москві, Санкт-Петербурзі, а також в Московській і Ленінградській областях для порушників міграційного режиму передбачено підвищені адміністративні штрафи від 5000 до 7000 рос. руб., в інших регіонах РФ – від 2000 до 5000 рос. руб.

Правила в’їзду на територію Автономної Республіки Крим 

«Іноземці та особи без громадянства в’їжджають на територію Автономної Республіки Крим та м.Севастополь України відповідно до законодавства та міжнародних договорів України.

Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», в редакції від 09.05.2014, зокрема, визначено порядок в’їзду осіб на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї.

Відповідно до статті 10 Закону громадяни України мають право на вільний та безперешкодний в’їзд на тимчасово окуповану територію і виїзд з неї через контрольні пункти в’їзду-виїзду за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

Водночас, в’їзд іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію та виїзд з неї допускаються лише за спеціальним дозволом через контрольні пункти в’їзду-виїзду.

Таким чином, іноземцям з держав з візовим порядком в’їзду за отриманням візових документів слід звертатися до дипломатичних представництв або консульських установ України за кордоном.

Іноземці з держав з безвізовим порядком в’їзду можуть перебувати на території Автономної Республіки Крим та м.Севастополь України виключно  за умови перетинання державного кордону в діючих пунктах пропуску через державний кордон України з проставленням відповідних відміток в паспортних документах або імміграційних картках.

Разом з тим, Законом внесено зміни до деяких нормативно-правових актів в частині відповідальності осіб за порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, а саме:

1. Кримінальний кодекс України доповнено статтею 332-1

- порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї з метою заподіяння шкоди інтересам держави караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією транспортних засобів. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням службового становища караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією транспортних засобів. Згадані вище дії, вчинені організованою групою караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

2. Кодекс України про адміністративні правопорушення, зокрема, доповнено статтею 204-1 такого змісту:

- порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї тягне за собою накладення штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.

3. Статтю 13 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» доповнено абзацом такого змісту:

в'їзд в Україну іноземцю або особі без громадянства не дозволяється:

- якщо така особа намагається здійснити в’їзд через контрольні пункти в’їзду - виїзду на тимчасово окуповану територію без спеціального дозволу або така особа під час попереднього перебування на території України здійснила виїзд із неї через контрольний пункт в’їзду – виїзду;

доповнено статтею 14-1 такого змісту:

-  іноземцям та особам без громадянства, які прибули до контрольних пунктів в’їзду - виїзду з тимчасово окупованої території без відповідного дозволу, не дозволяється подальший проїзд та в найкоротший строк вони повертаються на тимчасово окуповану територію, з якої вони прибули, або в державу, яка видала паспортний документ.

У разі неможливості негайного повернення іноземця або особи без громадянства вони перебувають у пункті контролю в’їзду - виїзду до їх повернення.

Таким іноземцям та особам без громадянства у паспортному документі проставляється відмітка про заборону в’їзду в Україну на термін, зазначений у рішенні, прийнятому відповідно до частини третьої статті 13 цього Закону";

статтю 20 доповнено частиною четвертою такого змісту:

-  забороняється здійснення транзитного проїзду іноземців та осіб без громадянства через тимчасово окуповану територію.

Передбачений цим Законом правовий режим діятиме до повного відновлення конституційного ладу України на тимчасово окупованій території».

Кабінет Міністрів України постановою № 367 від 4 червня 2015 року затвердив Порядок в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї (далі - Порядок), які оприлюднено на сайті Уряду.

Ключові моменти Порядку:

 1. В’їзд на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї здійснюється через контрольні пункти:

іноземців та осіб без громадянства — за паспортним документом та спеціальним дозволом, виданим територіальним органом ДМС;

громадян України — за умови пред’явлення будь-якого документа, визначеного статтею 5 Закону України «Про громадянство України» або статтею 2 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», а громадян України, що не досягли 16-річного віку, — з дотриманням вимог, передбачених для таких осіб Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57.

 1. Спеціальний дозвіл оформлюють територіальні органи Державної міграційної служби за місцем перебування іноземця чи особи без громадянства.

Для отримання спецдозволу іноземець або особа без громадянства подає: заяву; паспортний документ; документ, що підтверджує перебування в Україні на законних підставах; копію сторінки документа з особистими даними з перекладом на українську мову; документи, що підтверджують мету в’їзду на окуповану територію; документ, що підтверджує достатність фінансового забезпечення для перебування в Україні; три фото 3,5х4,5.

 1. За порушення порядку в’їзду на окуповану територію та виїзду з неї особи притягуються до відповідальності.

 

Режим в’їзду

Порядок безвізових поїздок громадян України на територію Російської Федерації регламентується Угодою між Урядом України і Урядом Російської Федерації про безвізові поїздки громадян України і Російської Федерації від 16 січня1997 року.

Громадяни України можуть в’їжджати, виїжджати, перебувати і  пересуватися територією Російської Федерації без віз з дотриманням правил перебування і реєстрації, що діють в Росії, по документах, що посвідчують особу і підтверджують громаrsquo;явлення ним документу, що засвідчує його особу та визнаний Російською Федерацією в цій якості.дянство. Такими документами є:

 1. Паспорт громадянина України.
 2. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон.
 3. Дипломатичний паспорт.
 4. Службовий паспорт.
 5. Проїзний документ дитини.
 6. Свідоцтво про народження для дітей віком до 16 років (за умови виїзду у супроводі батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або осіб, уповноважених на це батьками (усиновлювачами), опікунами, піклувальниками).
 7. Посвідчення особи моряка (за наявності суднової ролі або витягу з неї).
 8. Посвідчення особи на повернення в Україну (тільки для повернення в Україну).
 9. Посвідчення члену екіпажу повітряного судна.

Громадяни України (які в’їхали в РФ не з метою працевлаштування) на основі взаємності звільняються від реєстрації у компетентних органах за місцем їхнього перебування на території Російської Федерації, якщо термін такого перебування не перевищує 90 днів з моменту в’їзду в Росію, за наявності у них міграційної картки з позначкою органів прикордонного контролю, проставленої при в’їзді на територію Російської Федерації.

Необхідно мати на увазі, що відповідно до статті 26 Федерального Закону „Про порядок виїзду  із  Російської  Федерації  і  в’їзду  в  Російську  Федерацію” № 114-ФЗ від 15.08.1996 може бути встановлено заборону на в’їзд в Росію протягом 3 років для іноземців та осіб без громадянства, які під час свого попереднього візиту перевищили дозволений термін перебування в РФ на 30 і більше діб, за винятком випадків, коли виїхати з території РФ було неможливим (у зв’язку з необхідністю екстреного лікування; тяжкою хворобою або смертю близького родича в РФ; внаслідок непереборної сили (надзвичайних і невідворотних за даних умов обставинах) або інших явищ стихійного характеру).

Крім того, статтею 322 Кримінального Кодексу РФ встановлено кримінальну відповідальність за перетин державного кордону РФ при в’їзді в Російську Федерацію іноземним громадянином або особою без громадянства, в’їзд яким в Росію завідомо для винного не дозволений на підставах і в порядку, передбачених російським законодавством.

Відповідно до законодавства РФ інформація про підстави для встановлення заборони на в’їзд до РФ надається особисто суб’єкту персональних даних або його законному представнику на підставі нотаріально засвідченого доручення.

Таким чином, заявники можуть особисто або через законного представника звернутися до Головного управління з питань міграції МВС РФ (107078, м.Москва, Боярський провулок, 4) або направити до відповідного міграційного органу РФ електронне звернення шляхом заповнення спеціальної форми із зазначенням персональних даних на офіційному сайті Головного управління з питань міграції МВС РФ https://гувм.мвд.рф у розділі “Онлайн-запись на прием”.

Перетин державного кордону громадянами України, які проживають у прикордонних з Російською Федерацією регіонах України,  регламентується Угодою між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про порядок перетину українсько-російського державного кордону жителями прикордонних регіонів України та Російської Федерації від 18 жовтня 2011 року.

Згідно з цією Угодою громадяни України – жителі прикордонних регіонів можуть перетинати державний кордон у  місцевих пунктах пропуску того регіону, жителями якого вони є, і перебувати на території РФ в межах регіону, в який вони в’їхали через місцевий пункт пропуску.

Громадяни України – жителі прикордонних регіонів перетинають державний кордон на умовах зазначеної Угоди на підставі таких документів:

 1. Паспорт громадянина України (за наявності відмітки про реєстрацію постійного проживання в прикордонному регіоні).
 2. Свідоцтво про народження (для дітей до 16 років, за умови перетину кордону у супроводі батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників, або осіб, уповноважених на це батьками (усиновлювачами), опікунами, піклувальниками) та витяг з домової книги (довідка), що підтверджує постійне проживання дитини у прикордонному регіоні.
 3. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон (за наявності відмітки про реєстрацію постійного проживання у прикордонному регіоні).
 4. Довідка про втрату документів.

Громадяни України – жителі прикордонних регіонів, які перетинають кордон на умовах цієї Угоди, можуть перебувати на території прикордонних регіонів Російської Федерації без реєстрації, якщо термін такого перебування не перевищує 90 днів з моменту в’їзду на територію Росії. Під час перетину кордону міграційні картки не заповнюються.

Якщо в період перебування на території відповідного регіону Російської Федерації громадяни України – жителі прикордонних регіонів втратили або пошкодили документи, вони зобов’язані негайно повідомити про це органи внутрішніх справ РФ, які після встановлення особи згаданих громадян України видають їм довідку про втрату документів для негайного їх повернення на територію України.

Правила проходження митного кордону

При переміщенні через митний кордон Російської Федерації товарів для особистого користування, необхідно:

 1. заповнити пасажирську митну декларацію у разі, якщо є товари, що підлягають декларуванню;
 2. надати митному органу документи, на підставі яких заповнена пасажирська митна декларація, в тому числі підтверджуючих сплату митних платежів або забезпечення сплати митних зборів, податків;
 3. пред'явити декларовані товари на вимогу посадової особи митного органу;
 4. у разі необхідності сплатити належні митні платежі або забезпечити сплату митних зборів, податків.

При проходженні через митний кордон Російської Федерації митному декларуванню підлягають (заповнюється пасажирська митна декларація):

 1. товари, митна вартість яких перевищує 1500 євро в еквіваленті та (або) загальна вага яких перевищує 50 кг;
 2. грошові кошти (банкноти, казначейські білети, монети, за винятком монет із дорогоцінних металів) та (або) дорожні чеки на загальну суму, що перевищує в еквіваленті 10 000 доларів США;
 3. грошові інструменти (векселі, банківські чеки, цінні папери);
 4. дорогоцінні метали: що ввозяться тимчасово, вивозяться (за винятком ювелірних виробів, що вивозяться тимчасово);
 5. дорогоцінні каміння;
 6. культурні цінності;
 7. державні нагороди Російської Федерації, які вивозяться;
 8. тварини і рослини, що знаходяться під загрозою зникнення, їх частини, а також отримана з них продукція;
 9. зброя та боєприпаси;
 10. алкогольні напої в кількості, що перевищує 3 літри;
 11. наркотичні засоби і психотропні речовини у вигляді лікарських засобів за медичними показаннями за наявності відповідних документів;
 12. радіоелектронні засоби та (або) високочастотні пристрої цивільного призначення, в тому числі ті, що вбудовані або входять до складу інших товарів;
 13. товари для особистого користування, що ввозяться в супроводжуваному багажі, якщо фізична особа, яка їх переміщує, має несупроводжуваний багаж;
 14. інші товари, визначені митним законодавством РФ.

Заборонені для переміщення через митний кордон Російської Федерації:

 1. наркотичні та психотропні речовини, а також сильнодіючі лікарські засоби без медичних показань, при відсутності відповідних документів;
 2. культурні цінності, щодо яких оголошено розшук;
 3. тварини, які знаходяться під охороною світової спільноти.

Без сплати митних зборів, податків на територію РФ ввозяться товари, якщо вартість таких товарів не перевищує 1500 євро та вага товарів не перевищує 50 кг. У разі перевищення застосовується єдина ставка митних зборів (до товарів в частині їх перевищення) в розмірі 30% митної вартості, але не менш ніж 4 євро за 1 кг. Якщо кількість алкогольних напоїв більше 3 літрів, але не перевищує 5 літрів на одну особу, яка досягла 18-річного віку, сплачуються митні платежі в розмірі 10 євро за 1 літр в частині перевищення. Більше 5 літрів  алкогольних напої ввозити заборонено.

Дозволені до ввезення тютюн і тютюнові вироби, але не більше 200 сигарет або 50 сигар, або 250 грамів тютюну, або зазначені вироби в асортименті загальною вагою не більше 250 грамів у розрахунку на одну фізичну особу, яка досягла 18-річного віку.

Сильнодіючі лікарські препарати не забороняється ввозити при наявності довідки від лікаря про необхідність їх прийому в кількості, необхідній на термін перебування за кордоном.

Товари для особистого користування, переміщення яких фізичними особами через митний кордон Російської Федерації допускається з дозволу державних органів:

 • зброя, її основні частини, боєприпаси - для їх переміщення необхідно отримати дозвіл органів внутрішніх справ РФ;
 • культурні цінності - необхідно отримати дозвіл на вивезення культурних цінностей, що видається Росохоронкультури;
 • тварини і рослини, що знаходяться під загрозою зникнення, їх частини, а також отримана з них продукція – необхідно отримати дозвіл СІТЕС, що видається Росприроднагляду;
 • радіоелектронні засоби та (або) високочастотні пристрої цивільного призначення – необхідно отримати дозвіл Роскомнагляду.                                                                                                                                                             

Надання медичних послуг

Правила надання медичної допомоги іноземним громадянам, які перебувають на території Російської Федерації, визначені Постановою Уряду РФ від 06.03.2013 № 186.

Медична допомога іноземним громадянам надається будь-якими лікувально-профілактичними організаціями: державними, муніципальними, приватними.

Швидка медична допомога іноземним громадянам надається безкоштовно і невідкладно. Швидку медичну допомогу іноземним громадянам повинні надавати лікувально-профілактичні установи державної і муніципальної системи охорони здоров'я, будь-які медичні працівники, рятувальники і співробітники поліції. Перераховані установи та особи зобов'язані надати швидку (невідкладну) медичну допомогу, якщо іноземець перебуває в стані, який становить безпосередню загрозу його життю чи вимагає термінового медичного втручання (наслідки нещасних випадків, травм, отруєнь).

Після виходу із зазначених станів іноземним громадянам може бути надана планова медична допомога. Планова медична допомога іноземним громадянам надається на платній основі.

Плановя медична допомога надається за умови представлення іноземними громадянами необхідної медичної документації (виписки з історії хвороби, результати клінічних, рентгенологічних, лабораторних та інших досліджень), гарантійного зобов’язання щодо сплати фактичної вартості медичної допомоги та предоплати лікування у розрахованому обсязі.

Для отримання медичної допомоги в рамках системи обов'язкового медичного страхування іноземному громадянину необхідно отримати в страховій медичній організації поліс обов'язкового медичного страхування і пред'являти його при зверненні за медичною допомогою.

Варто відзначити, що обсяг медичної допомоги в рамках системи обов'язкового медичного страхування обмежений. Для отримання додаткової медичної допомоги іноземному громадянину буде необхідно самостійно оплачувати рахунки за медичні послуги, або він може укласти договір добровільного медичного страхування.

Іноземні громадяни, які тимчасово перебувають в Росії,(не мають дозволу на проживання чи дозволу на тимчасове проживання) можуть отримати безкоштовно тільки швидку медичну допомогу. Про оплату інших медичних послуг такі іноземці повинні подбати самостійно.

Порядок укладання договорів добровільного медичного страхування регулюється Угодою Між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації про медичне страхування громадян України, які тимчасово знаходяться в Російській Федерації і громадян Російської Федерації, які тимчасово знаходяться в Україні від 28.10.1999.

Нормативно-правові акти Російської Федерації про надання медичної допомоги:

 • Постанова Уряду Російської Федерації від 28.07.05 № 461 "Про Програму державних гарантій надання громадянам Російської Федерації безкоштовної медичної допомоги на 2006 рік".
 • Постанова Уряду Російської Федерації від 11.12.98 № 1488 "Про медичне страхування іноземних громадян, які тимчасово перебувають в Російській Федерації, і російських громадян при виїзді з Російської Федерації".

Оплата Посольством та Генеральними консульствами України в РФ вартості послуг російських ритуальних  служб, пов’язаних з оформленням документів та похованням загиблих або померлих в Росії громадян України

 Механізм оплати вартості послуг іноземних ритуальних служб, пов’язаних з оформленням документів та похованням загиблих або померлих за кордоном громадян України визначений Порядком формування і використання закордонними дипломатичними установами України коштів державного бюджету для здійснення заходів щодо захисту прав та інтересів громадян України за кордоном, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 651 від 11 липня 2012 року.

Згідно з пунктом 7 цього Порядку рішення про оплату послуг іноземних ритуальних служб приймається керівником закордонної дипломатичної установи за погодженням з МЗС на підставі таких документів:

- документу, що підтверджують смерть чи загибель громадянина України за кордоном;

- заяви його родичів на ім’я керівника закордонної дипломатичної установи про оплату таких послуг за рахунок коштів державного бюджету;

- документів, виданих органами та установами України, про розмір доходів найближчих родичів (дружина, чоловік, батьки, повнолітні діти, рідні брати, сестри),що підтверджують неспроможність заявників здійснити оплату вартості послуг за власний рахунок.

Інформація про розмір доходів згідно пункту 70.3 статті 70 податкового кодексу України є складовою частиною Державного реєстру фізичних осіб – платників податку (далі – Державний реєстр).

Фізична особа для отримання відомостей про себе із Державного реєстру звертається особисто або через уповноважену особу до органів Міністерства зборів та доходів України за своїм місцем проживання, або за місцем отримання доходів, або  за місцезнаходженням іншого  об’єкта оподаткування, подає документ, що посвідчує особу, та заяву, що містить необхідні реквізити: прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків, серія, номер паспорта (для осіб, які обліковуються в окремому реєстрі Державного реєстру), місце проживання, паспортні дані та період, за який потрібно отримати відомості із Державного реєстру. Уповноважена особа додає до заяви довіреність, засвідчену у нотаріальному порядку, на отримання відомостей про джерела доходів/доходи, документ, що посвідчує особу такого представника, та документ або його ксерокопію (з чітким зображенням), що посвідчує особу довірителя.

Орган Міністерства зборів та доходів України протягом п’яти робочих днів з дня звернення фізичної особи надає відомості із Державного реєстру.

Корисні номери телефонів

Телефони міських служб екстреної допомоги

Дзвінки з міських телефонів в служби екстреної допомоги (безкоштовно):

01 – пожежна охорона і рятівники;

02 – поліція;

03 – швидка допомога;

04 – аварійна газова служба.

112 – єдиний телефонний номер виклику екстрених оперативних служб РФ (з усіх сотових телефонів), що використовується в стандарті GSM. Виклик 112 доступний навіть при блокуванні клавіатури мобільного телефону та відсутності сим-картки.

Увага!

При дзвінках з деяких моделей апаратів, що не підтримують набір короткого номеру, потрібно набирати номера служб екстреної допомоги з доданням *.

Виклик екстреної допомоги з мобільного телефону:

01* - виклик пожежної охорони і рятівників;

02* - виклик поліції;

03* - виклик швидкої допомоги;

04* - виклик аварійної служби газу.

Міністерство РФ у справах цивільної оборони, надзвичайним  ситуаціям та ліквідації наслідків стихійних лих (МНС)          

- (495)626-39-01

МНС Росії, оперативний черговий (цілодобово)

- (495)626-37-38/626-35-00  

Головне Управління МНС РФ по м.Москва                                           

- (495)609-09-89/624-89-53; (499)244-81-10

Головне Управління МНС РФ по Московській області

- (499)743-02-52/743-03-40; (495)334-95-20

Головне Управління з питань міграції МВС РФ                     

- (495) 667-04-02

Управління ФМС по Москві                                      

- (499)230-72-53/953-28-06; (495)959-59-75

Міністерство внутрішніх справ РФ (МВС)    

- (495) 667-72-64/667-02-99

Головне Управління внутрішніх справ МВС РФ по  Москві

- (495)200-93-05

Головне Управління внутрішніх справ МВС РФ по Московській області                  

- (495)667-47-96/667-48-01

Московське управління поліції на залізничному транспорті                             

- (499)264-68-34

Чергова частина Управління ГІБДД Головного Управління МВС РФ у Москві                       

- (495)624-31-17/623-49-09/623-33-90

Чергова частина Управління ГІБДД Головного Управління МВС РФ по Московській області 

- (495)688-81-71/688-64-10;

Генеральна прокуратура РФ                                  

- (495)987-56-56

Управління Генеральної прокуратури РФ в Центральному федеральному окрузі

- (495)987-56-56

Прокуратура Москви

- (495)951-71-97/951-37-46

Прокуратура Московської області

- (495)621-64-66

Федеральна служба виконання покарань Росії (ФСІН)             

- (495)982-19-00/982-19-46/983-92-93

Інститут швидкої допомоги ім.Скліфософського

- (495)680-41-54/680-07-06/680-85-47/680-67-22/680-89-76

Федеральна бюджетна установа охорони здоров’я “Центр гігієни та епідеміології у місті Москві”

- (495)687-40-35/ 687-40-35/687-36-19/687-40-67

Департамент охорони здоров’я м.Москви              

- (499) 251-83-00/251-14-15

Довідкова швидкої допомоги Москви щодо госпіталізованих хворих (цілодобово)

- (499)445-57-66/445-01-02/445-02-13

Російські залізничні дороги (РЖД) – єдиний сервісний центр з надання довідкової інформації щодо розкладу руху потягів, вартості квитків тощо

- 8(800) 200-67-67

Черговий комендант Посольства України в РФ (цілодобово)

- (495)629-06-81

Щодо поїздок громадян України до держав-членів ЄС

Відповідно до ст.4 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформляється на період до десяти років з можливістю продовження на такий самий термін.

26 червня ц.р. Радою ЄС були схвалені технічні зміни до Кодексу Шенгенських кордонів, які набрали чинності 19 липня ц.р., за виключенням окремих положень.

Зазначені зміни, серед іншого, доповнюють статтю 5 Кодексу положеннями, які передбачають нові вимоги щодо дійсності проїзних документів при в’їзді до країн ЄС громадян третіх держав, а саме: «проїзний документ повинен бути виданий не раніше, ніж протягом останніх 10 років».

Водночас, за інформацією відповідних органів держав-членів ЄС, прикордонні служби більшості країн при виїзді за межі ЄС пропускатимуть громадян третіх держав, які користуються паспортними документами з продовженим терміном дії, проте попереджатимуть про неможливість повторного в’їзду за такими документами.

З метою уникнення ускладнень для громадян України під час подорожей країнами ЄС рекомендуємо у разі звернення до Посольства України громадян із клопотанням щодо продовження терміну дії закордонних паспортів подавати відповідний пакет документів для оформлення нового паспорта.

УВАГА! Щодо змін у російському законодавстві стосовно тимчасового перебування в Російській Федерації іноземців, які в’їжджають в Росію у безвізовому порядку

1 січня 2014 року набрав чинність Федеральний закон Російської Федерації «Про внесення змін до статті 27 Федерального закону «Про порядок виїзду з Російської Федерації та в’їзду до Російської Федерації» та статті 5 Федерального закону «Про правове положення іноземних громадян у Російській Федерації» від 28.12.2013 р. № 389-ФЗ.

Згаданим Федеральним законом передбачається, що термін тимчасового перебування в Росії іноземних громадян, які прибули в Російську Федерацію у порядку, що не вимагає отримання візи (у т.ч. громадяни України), не може перевищувати 90 діб сумарно протягом кожного періоду тривалістю 180 діб, за винятком випадків, передбачених Федеральним законом, а також у разі, якщо такий термін продовжено відповідно до Федерального закону. Якщо іноземець під час свого попереднього перебування в Росії перевищив строк перебування у 90 діб сумарно протягом кожного періоду в 180 діб, йому буде заборонено в’їзд до Російської Федерації строком на 3 роки з дня виїзду з Росії.

Режим поїздок громадян України та Росії визначено Угодою між Урядом України і Урядом Російської Федерації про безвізові поїздки громадян України і Російської Федерації від 16.01.1997 р. та Протоколом про внесення змін до Угоди від 30.10.2004 р.

Відповідно до статті 1 згаданої Угоди (зі змінами 2004 р.), громадяни України та Росії можуть в’їжджати, виїжджати та пересуватися територією держав без віз з дотриманням правил перебування, що діють в цій державі, по документах, що посвідчують особу і підтверджують громадянство (Додатки 1 та 2 до Угоди). При цьому громадяни України та Росії звільняються від реєстрації у компетентних органах за місцем їхнього перебування на території  іншої держави, якщо термін такого перебування не перевищує 90 днів з моменту в’їзду на територію цієї іншої держави, за наявності у них міграційної картки з позначкою органів прикордонного контролю, проставленої при в’їзді на територію держави перебування. Отже, громадяни України можуть перебувати на території Росії без взяття на міграційний облік протягом 90 діб.

У зв’язку з цим МЗС України та Посольство України в РФ звертають увагу громадян України, які планують свої закордонні поїздки та перебуватимуть у РФ, на необхідність дотримання законів країни перебування та наслідки порушення режиму перебування в Російській Федерації.

На офіційному сайті міграційних органів Російської Федерації у розділі „Іноземним громадянам” – підрозділі „Зміни у законодавстві” розміщено офіційні роз’яснення щодо тривалості безперервного перебування в РФ іноземців та осіб без громадянства (90 діб сумарно протягом кожного періоду тривалістю 180 діб).

Зокрема повідомляється про таке:

З 1 січня 2014 року набрав чинності Федеральний закон від 28.12.2013 р. №389-ФЗ „Про внесення змін до статті 27 Федерального закону „Про порядок виїзду з Російської Федерації та в’їзду в Російську Федерацію” та статті 5 Федерального закону „Про правовий стан іноземних громадян в Російській Федерації”. Відповідно до вказаного Федерального закону термін тимчасового перебування в Російській Федерації іноземного громадянина, який прибув до Російської Федерації у порядку, що не потребує отримання візи, не може перевищувати 90 діб сумарно протягом кожного періоду тривалістю 180 діб, крім випадків, передбачених Федеральним законом від 25 липня 2002 року №115-ФЗ „Про правовий стан іноземних громадян в Російській Федерації”, а також у випадку, якщо такий термін не продовжено.

Іноземному громадянину або особі без громадянства не дозволяється в’їзд в Російську Федерацію протягом трьох років з дня виїзду з Російської Федерації у випадку, якщо в період свого попереднього перебування в Російській Федерації він перевищив строк перебування 90 днів сумарно протягом кожного періоду в 180 діб (підпункт 12 частини 1 статті 27 Федерального закону №114-ФЗ „Про порядок  виїзду з Російської Федерації та в’їзду в Російську Федерацію”).

Зазначений порядок не розповсюджується на іноземців та осіб без громадянства, якщо на день закінчення вказаних термінів ними:

-         продовжено  термін тимчасового перебування;

-         видано дозвіл на тимчасове або постійне місце проживання;

-         прийняті заява та інші документи, необхідні для оформлення дозволу на тимчасове проживання;

-         отримано в установленому порядку дозвіл на роботу або патент;

-         прийнято клопотання роботодавця щодо залучення іноземця до трудової діяльності  як висококваліфікованого спеціаліста;

-         прийнято заяву роботодавця щодо продовження терміну дії дозволу на роботу, виданого такому висококваліфікованому спеціалісту;

А також (за умови продовження терміну тимчасового перебування) по відношенню до:

-         журналістів, акредитованих в Російській Федерації;

-         студентів, які навчаються в навчальних закладах Російської Федерації;

-         іноземців та осіб без громадянства, які перебувають на лікуванні в лікувальних закладах органів охорони здоров’я Російської Федерації.

 У випадку прийняття рішення про тривале перебування або проживання на території Російської Федерації іноземцю та особі без громадянства, які прибули у Російську Федерацію в порядку, що не потребує отримання візи, необхідно оформити дозвільні документи на здійснення трудової діяльності (дозвіл на роботу або патент) або дозвіл на тимчасове проживання.

 Що стосується іноземців та осіб без громадянства, які в’їхали на територію Російської Федерації з перевищенням сумарного терміну 90 днів протягом кожного періоду тривалістю 180 діб, будуть прийняті рішення щодо скорочення терміну перебування і, у випадку не виїзду з Російської Федерації, вони будуть депортовані за межі Російської Федерації відповідно до статті 25.10 Федерального закону від 15 серпня 1996 року №114-ФЗ „Про порядок виїзду з Російської Федерації та в’їзду в Російську Федерацію”.

Мапа