Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Русский
ПИТАННЯ І ВІДПОВІДІ
Опубліковано 22 липня 2015 року о 13:21

Питання і відповіді

1. Як зареєструвати дитину ?

http://ekaterynburg.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/citizenship/birth

2. Як оформити через Консульство паспорт громадянина України для виїзду за кордон, посвідчення особи на повернення в Україну, внести до паспортів громадян України відомостей про дітей, які народилися за кордоном ?

http://ekaterynburg.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/passport

3. Як стати на консульський облік ?

http://ekaterynburg.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/accounting

4. Чи потрібно заздалегідь призначати зустріч (співбесіду) з консулом ?

Консульський прийом проходить з понеділка по середу з 09.15 до 13.00 та в четвер з 14.15 до 17.00 без попереднього запису. Контактна інформація щодо адреси, телефонів, адреси електронної пошти Консульства міститься на сайті установи.

5. Яким чином підтвердити сімейний стан для реєстрації шлюбу на території Російської Федерації ?

З метою належної реалізації права особи на шлюб Правилами реєстрації актів цивільного стану в Україні, затвердженими наказом Міністерства юстиції від 18.10.2000 № 52/2 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 22.11.2007 №1154/5) та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 22.11.2007 за №1305/14572, визначено підставу підтвердження громадянами України та особами без громадянства сімейного стану для реєстрації шлюбу.

Відповідно до пункту 7 глави 3 розділу ІІІ згаданих Правил громадяни України та особи без громадянства, які проживають в Україні, для підтвердження сімейного стану з метою реєстрації шлюбу в іншій державі подають засвідчену нотаріально заяву, в якій особа повідомляє про себе, що вона ніколи не перебувала у шлюбі, або про те, що вона раніше перебувала у шлюбі, але зараз її шлюб припинено.

Громадяни України, які проживають за кордоном, для реєстрації шлюбу та підтвердження сімейного стану подають аналогічну заяву, засвідчену посадовою консульською особою або нотаріусом про те, що особа не перебуває у шлюбі. (Документи для подачі в повноважні компетентні органи на території Росії перекладаються з української мови на російську з нотаріальним засвідченням в Російській Федерації. Легалізація документа, виданого компетентними органами в Україні, для використання в Російській Федерації не потребується).

Оформлення такої заяви у дипломатичній установі здійснюється відповідно до Закону України «Про нотаріат» і Положенням про порядок вчинення нотаріальних дій у дипломатичних і консульських установах України, затвердженим наказом Міністерства юстиції України і Міністерства закордонних  справ України від 27.12.2004 р. №142/5/310.

 Для оформлення відповідного документа за цією заявою заявнику необхідно надати:

 Заповнений бланк заяви (обов’язковим є заповнення ВСІХ підкреслених полів);

     заява заповнюється українською мовою, ПІБ заявника – у родовому відмінку   

 1. Копії всіх ЗАПОВНЕНИХ сторінок паспортного документа;
 2. Копію документа про розлучення, якщо шлюб раніше укладався;
 3. Копію документа, що підтверджує легальність знаходження на території Російської Федерації (міграційна карта, реєстрація, вид на проживання, патент)

Оригінали всіх документів мати при собі!

 1. Квитанцію про сплату консульського збору (видається на консульському прийомі).

 УВАГА! НА РОЗГЛЯД ПРИЙМАЄТЬСЯ ПОВНИЙ ПАКЕТ ДОКУМЕНТІВ.  ПОДАТИ ЗАЯВУ І ОДЕРЖАТИ ДОКУМЕНТ МОЖЕ ТІЛЬКИ ЗАЯВНИК.

До компетенції Консульства НЕ НАЛЕЖАТЬ:

— оформлення паспорта громадянина України (внутрішнього паспорта);

—  вклеювання фотокарток до внутрішніх паспортів громадян України при досягненні ними 25- та 45-річного віку;

— внесення даних про дітей до внутрішніх паспортів громадян України;

УВАГА! Оформлення паспорта громадянина України, а також внесення будь-яких змін до внутрішнього паспорта громадянина України відбувається виключно в органах Державної міграційної служби України на території України!

— надання сприяння громадянам України у пошуку роботи на території Російської Федерації, оформлення дозволів та патентів на роботу в Росії;

— оформлення дозволу на тимчасове проживання (рос. - РВП ) або дозволу на проживання в Російській Федерації (рос. - вид на жительство);

— оформлення російського громадянства;

— перенесення російських дозволів на проживання до нових паспортів, оформлених в Консульстві;

— надання притулку в Російській Федерації або статусу біженця;

УВАГА! З питань оформлення дозволу на працевлаштування, патенту, дозволу на проживання, російського громадянства тощо громадянам України необхідно звертатись до регіональних органів Федеральної міграційної служби Росії.

— оформлення запрошень громадянам третіх країн для в’їзду в Україну. Запрошення іноземцям для в’їзду в Україну оформлюються в органах Державної міграційної служби України;

— оформлення громадянам України шенгенських віз тощо. Для оформлення віз іноземних держав громадяни України мають звертатись до посольств або консульських установ відповідних іноземних країн;

— надання адвокатських послуг, подання апеляційних скарг до судових інстанцій тощо. Консульська посадова особа не може бути законним представником фізичних або юридичних осіб України за кордоном через відповідні обмеження, передбачені законодавством іноземних країн та міжнародними договорами;

— вирішення питання про передачу засудженого на території Російської Федерації громадянина Українидля відбування покарання в Україну. Зазначене питання регулюється положеннями Конвенції про передачу засуджених осіб від 21.03.1983 (далі - Конвенція). Відповідно до ст. 5 Конвенції запити про передачу особи направляються Міністерством юстиції запитуючої країни до Міністерства юстиції запитуваної країни. Існуючим порядком передачі осіб передбачено, що засуджений громадянин України клопотання про його передачу в Україну для подальшого відбування покарання подає до адміністрації виправного закладу. Законні представники або рідні засудженого можуть звернутись із зазначеного питання до Міністерства юстиції України, яке є повноважним органом України із виконання положень Конвенції;

— переклад документів з однієї мову на іншу;

— проставлення штампа «Апостиль» на документах, виданих російськими або українськими компетентними органами. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux